Print

Committees

Organizing Committe

1. Zamira Gjini - Chairman

2. Mirela Bimo

3. Marjana Lako

4. Alqi Kushi

5. Erisa Habili

6. Dritan Sallaku

7. Adrian Naço

8. Artur Baxhaku

Jury

1. Artur Baxhaku - Chairman of Jury

2. Fatmir Hoxha - Vice-Chairman of Jury

3. Adrian Naço (Albania A)

4. Admir Bešireviš(Bosnia Herzegovina)

5. Peter Boyvalenkov (Bulgaria)

6. Savvas Timotheou (Cyprus)

7. Martin Lukarescu (FYROM)

8. Silouanos Brazitikos (Greece)

9. Baltag Valeriu (Moldova)

10. Goran Popivoda( Montenegro)

11. Cătălin-Liviu Gherghe (Romania)

12. Bojan Bašić (Serbia)

13. Azer Kerimov (Turkey)

 

Problem Selection Committee

1. Fatmir Hoxha - Chairman

2. Enkel Hysnelaj - Vice Chairman

3. Llukan Puka - Member

4. Artur Baxhaku - Member

5. Elton Bojaxhiu - Member

 

Grading Coordinators

1. József Pelikán - Chief Coordinator

2. Fatmir Hoxha - Vice-Chief Coordinator

3. Enkel Hysnelaj - Member

4. Elton Bojaxhiu - Member

5. Kristaq Gjino - Member

6. Ilir Vardhami - Member

7. Enkelejda Zajmi - Member

8. Redi Haderi - Member

9. Eva Noka - Member

10. Besim Zagani - Member

11. Lulezim Hanelli - Member

12. Elida Hoxha - Member

13. Elton Pasku - Member

14. Aurora Ferrja (Simoni) - Member

15. Eralda Gjika - Member

16. Markela Muça - Member

17. Silvana Baxhaku - Member

18. Eglantina Kalluçi (Xhaja) - Member

19. Artur Adili - Member

 

Technical   Support

1. Teuta Myftiu - Chairman

2. Endri Raco - Member

3. Ioan Jani  - Member

4. Alvin Asimi - Member

5. Elvis Hasani - Member

6. Sulejman Vezi - Member

7. Frederik Dara - Member

8. Enea Kapllani - Member

 

GUIDES

1. Daniela Ruci

2. Aida Rexhepi

3. Alketa Doci

4. Keti Korca

5. Evis Mehmetaj

6. Amanda Methoxha

7. Sebastian Puka

8. Nikita Skendi

9. Milerta Skenderaj

10. Bora Zerellari

11. Mariza Zerellari

12. Kristina Mehmeti

13. Besjana Buzi

14. Resilda Hajdini

15. Klodiana Spaho

16. Elvis Uruci

17. Megi Kuqi

 

Staff

1. Elisabeta Peti

2. Silvana Liftaj

3. Elfrida Dishmema

4. Dorisa Tabaku

5. Enxhia Sala

6. Bora Myrto

7. Desila Toska

8. Armoza Syla

9. Eris Imami

10. Alkida Ndone

11. Anjeza Bekolli

12. Fjoralba Cobaj

13. Adela Nako

14. Ndricim Danaj

15. Ervisa Bendaj

16. Arens Carcani

17. Jurgen Shano

18. Ersid Oxhaku

19. Monika Gjoni

20. Mariglen Beja

21. Eni Dhamo

22. Paulina Cakalli

23. Piro Sholla

24. Albina Basholli

25. Matilda Naço

26. Robert Kosova